“Als jij vindt dat een ingehuurde ZZP’er bijvoorbeeld Frans moet kunnen spreken, omdat jij veel Franse klanten hebt, betaal dan een talencursus voor hem. Dat zorgt voor commitment – aan beide kanten.” deze uitspraak van mij citeert journalist Rob Voorwinden in het artikel dat hij schreef voor MT ‘Lang leve de flexibele schil – Maar wie managet alle externen?’ Ik beschouw het als een compliment dat Rob ook mij benaderde voor een bijdrage aan zijn artikel.
De essentie van het artikel is dat een flexibele schil van capabele mannen & vrouwen een steeds crucialere rol gaat spelen binnen het Strategisch Mensenmanagement Beleid van je organisatie. “Er wordt steeds vaker in netwerken gewerkt, en in projecten. Werkgevers willen hun medewerkers flexibel kunnen inzetten.” stelt Ton Wilthagen
Frank Kwakman ziet hier nog enkele uitdagingen “De werkgevers-werknemersverhouding verandert, het wordt onduidelijk wie welk mandaat heeft, hoe de verhoudingen tussen intern medewerker en externe kracht is ingericht en wie het merk gaan dragen. Voor de consequenties die dit heeft, moet nog een oplossing gevonden worden. Dat is niet zo simpel.”
Ik ga met Frank mee. Je dient dan ook “alle traditionele ideeën over goed management los te laten.” Of zoals auteur Rob het stelt “Scheepers’ belangrijkste advies is echter om het traditionele beeld van een goede manager eens ondersteboven te zetten. “Het traditionele uitgangspunt is: hoe meer vast personeel, hoe beter en belangrijker jij als manager bent. In organisaties met een flexibele schil zou dat best eens andersom kunnen zijn.”
Dat ik er nu in sta of niet, een aanrader is het: Lang leve de flexibele schil – Maar wie managet alle externen? Maar ook de artikelen die in deze laatste MT er voor & er na komen zijn aanraders: Talent bestaat niet en het interview met Lynda Gratton ‘Leidinggeven lijkt steeds meer op hersenchirurgie’. Dezelfde Lynda Gratton auteur van ‘The SH/FT’, het boek waaraan ik hier eerder aandacht besteedde & waarin ook zij een duidelijke trend voorspelt voor de flexibele schil.
Daarom, dé tip hier is: investeer ook in de mannen & vrouwen die vanaf nu deel worden van de flexibele schil van je organisatie! Het zal nodig zijn, voor rendement én continuïteit.

Pingback: Ook Familiebedrijf heeft P-zorgen. - ManagementPro
Pingback: De HR Zorgen van de DGA « Willem Scheepers of het Rendement op Investeren in Mensen.